Çocuk Kitabı Önerisi: Bunun Adı Findel | Andrew Clements

Bunun Adı Findel | Andrew Clements

 Bunun Adı Findel | Andrew Clements

Çocuk kitabı önerisi yapmak çoğu zaman riskli olabiliyor. Sizin harika dediğiniz bir kitap başka birinin yorumlarıyla harika olmaktan çıkıverebiliyor. Okurken kitabın sizde uyandırdığı hisler bazı olumsuz detayları gözden kaçırmanıza neden olabiliyor. Bunu da ancak daha objektif okuma yapan birinin uyarıları ile fark ediyorsunuz. Ancak "Bunun Adı Findel" baştan sona kadar her bir detayıyla daha da büyüdü gözümde. Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaplardan biriydi. Bakmayın çocuk kitabı dendiğine/dediğime. Hemen her yaştan insanın okuyabileceği/okuması gereken kült bir eser.
Yazarın yarattığı karakterler, oluşturduğu kurgu, akış... Hepsi tek kelime ile mükemmel bir kitaptı. Bir solukta bitirmek isteyeceksiniz. Dokuz yaş ve üzeri çocuklar için (okuma hızlarını baz alarak bu yaş sınırını veriyorum) enfes bir kitap önerisi diyebilirim.

Bunun Adı Findel Özeti

Kitap nispeten haşarı denilebilecek bir çocuğun aykırı fikirleri ile bir öğretmene karşı başlattığı uzun soluklu bir savaşı konu alıyor. Herkesin kazandığı bu savaş tüylerinizi diken diken edecek bir türden.
Okuyalım, okutalım...

Yorumlar